Infoa oppilaille

Orkesterit 2021-2022

Orkesterien toiminta alkaa 16.8., ellei toisin mainita.

Puhallinorkesterit

  • Puhallinpantterit, Heli Seppälä
    • Maanantaisin klo 17.00-17.45 Kurilan orkesterisalissa
      HUOM! Harjoitukset alkavat 30.8.
  • Windus 1, Saara Indermühle
    • Maanantaisin klo 18.00-19.00 Kurilan orkesterisalissa
      HUOM! Aloitus ma 30.8. uusien soittajien ja viime vuotisten Pantterien osalta.
      Syysloman jälkeen mukaan tulevat “vanhat” soittajat.
  • Windus 2, Päivi Pöyhönen
    • Maanantaisin klo 16.45-18.00 Tyllin salissa
  • Windus 3, Anu Pihl
    • Maanantaisin klo 18.15-19.45 Tyllin salissa
  • Pirkanmaan Puhaltajat, Anna-Leena Lumme
    • Tiistaisin klo 18.15-20.15 Tyllin salissa
  • Tornado, Anna-Leena Lumme
    • Keskiviikkoisin klo 16.45-17.45 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa
  • Hurrikaani, Anna-Leena Lumme
    • Keskiviikkoisin klo 18.00-19.15 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa

Jousiryhmät ja -orkesterit

  • Allegro, Eija Laru
    • Maanantaisin klo 17.00-18.00 opiston salissa
  • Pizzicato, Merja Ponkala
    • Maanantaisin klo 17.45-18.45 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa
  • Alkupelimannit, Leenamaija Raukola
    • Tiistaisin 16.50-17.50 Kangasala
  • Arco, Paula Metsänen
    • Tiistaisin klo 17.30-18.45 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa
  • Hupsis Jouset!, Leenamaija Raukola
    • Tiistaisin 17.50-18.50, Kangasala
  • Anime, Reetta Sipilä
    • Keskiviikkoisin klo 16.30-17.15 Kurilan orkesterisalissa
  • Pelimanniryhmä Hopla Kopla, Leenamaija Raukola
    • Keskiviikkoisin 17.00-18.00, Kangasala
  • Brio, Reetta Sipilä
    • Keskiviikkoisin klo 17.15-18.00 Kurilan orkesterisalissa
  • Pelimanniryhmä Maantiekiitäjät, Olli Sippola
    • Keskiviikkoisin 18.00-19.00, Kangasala
  • Comodo, Reetta Sipilä
    • Keskiviikkoisin klo 18.15-19.30 Kurilan orkesterisalissa
  • Festivo, Minna Rauhamaa
    • Torstaisin klo 16.30-17.45 opiston salissa
  • Sinfoniajouset, Tiina Kaukinen
    • Torstaisin klo 17.00-19.15 Tyllin salissa

Big Bandit

  • Junior Big Band, Pauliina Kupiainen
    • Keskiviikkoisin klo 18.15-19.45 opiston isossa bändiluokassa
  • PMO Big Band, Saku Järvinen
    • Torstaisin klo 19.00-20.30 opiston isossa bändiluokassa

Kitara

  • Kitaraorkesteri / isot, Ilkka Hammo
    • Keskiviikkoisin klo 17.00-17.45 opiston salissa
  • Kitaraorkesteri / pienet, Ilkka Hammo
    • Joka toinen keskiviikko klo 17.45-18.15 opiston salissa