Yhteismusisointiryhmät lukuvuonna 2022-2023


Päivitetty 30.8.2022

Opetus alkaa 22.8.2022, ellei ryhmän kohdalla toisin mainita tai opettaja ole ilmoittanut toisin. Tiedot ja aikataulut ovat myös oppilaiden sivuilla.

Bändit (rytmimusiikki)

Aikataulut ja kokoonpanot tulevat näkyviin oppilaille Eepoksessa.

Big Bandit

  • PMO Big Band, Saku Järvinen
    • Maanantaisin klo 19.00-20.30 
  • Junior Big Band, Pauliina Kupiainen
    • Keskiviikkoisin klo 18.15-19.45 

 

Muut ryhmät ja bändiaikataulut varmistuvat elokuussa ja tulevat näkyviin oppilaille Eepokseen.

Jousiryhmät ja -orkesterit

  • Allegro, Anniina Tikka
    • Maanantaisin klo 17.00-17.45 opiston salissa
  • Pizzicato, Merja Ponkala
    • Maanantaisin klo 17.45-18.45 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa
  • Arco, Paula Metsänen
    • Tiistaisin klo 17.30-18.45 Ylöjärven Yhtenäiskoulun Mediateekissa
  • Anime, Eija Laru
    • Keskiviikkoisin klo 16.45-17.30 Kurilan orkesterisalissa
  • Brio, Minna Rauhamaa
    • Keskiviikkoisin klo 17.45-18.30 Kurilan orkesterisalissa
  • Hupsis Jouset, Leenamaija Raukola
    • Tiistaisin 17.00-18.00, Kangasala
  • Pelimanniryhmä Hopla Kopla, Leenamaija Raukola
    • Keskiviikkoisin 17.00-18.00, Kangasala
  • Pelimanniryhmä Maantiekiitäjät, Olli Sippola
    • Torstaisin 16.00-17.00, Kangasala
  • Comodo, Tiina Kaukinen
    • Torstaisin klo 16.45-18.00 Tyllin salissa
  • Sinfoniajouset, Tiina Kaukinen
    • Torstaisin klo 18.15-20.15 Tyllin salissa

Kitaraorkesterit 2022–2023

  • Isojen kitaraorkesteri, Ilkka Hammo
    • Keskiviikkoisin klo 17.00-17.45 opiston salissa
  • Pienten kitaraorkesteri, Ilkka Hammo
    • Joka toinen keskiviikko klo 17.45-18.15 opiston salissa

Kuorot

  • Lapsikuoro Tactus
    tiistai klo 16.15–17.45, Emmi Kleemola
    Aleksanterin koulu, Hallituskatu 26
  • Nuorisokuoro Sympaatti
    tiistai klo 18.00–20.00, Emmi Kleemola ja Lotta Lintula
    Aleksanterin koulu, Hallituskatu 26

Puhallinorkesterit

  • Puhallinpantterit, Heli Seppälä
    • Maanantaisin klo 17.00-17.45 Kurilan orkesterisalissa
  • Windus 2, Päivi Pöyhönen
    • Maanantaisin klo 16.45-18.00 Tyllin salissa
  • Windus 3, Anu Pihl
    • Maanantaisin klo 18.15-19.45 Tyllin salissa
  • Windus 1
    • Tiistaisin klo 17.00-18.00 Tyllin salissa
  • Pirkanmaan Puhaltajat, Anna-Leena Lumme
    • Tiistaisin klo 18.15-20.15 Tyllin salissa
  • Tornado, Anna-Leena Lumme
    • Keskiviikkoisin klo 16.30-17.30 Ylöjärven yhtenäiskoulun Mediateekissa
      HUOM! Harjoitukset alkavat syysloman jälkeen 26.10.
  • Puhallica D, Antti Nissilä
    • Keskiviikkoisin klo 17.00-18.00 Hämeenkyrön Sillassa
  • Puhallica B, Antti Nissilä
    • Keskiviikkoisin klo 18.00-19.30 Hämeenkyrön Sillassa

Suzuki-ryhmät

Oma soitonopettaja tiedottaa ryhmistä elokuussa.